Öğretmenler İçin Çevrimiçi Derslerde Başarı

Öğretmenler İçin Çevrimiçi Derslerde Başarı

Bu yeni bir dönemin başlangıcıdır, ancak 2020 yazı hiçbir öğretmenin deneyimlemediği hiçbir terime benzemez, devam eden küresel salgın, öğretim hakkında bildiğimiz her şeyi değiştirdi ve bu gibi zamanlarda tam anlamıyla hazırlıklı olmak zor. Ancak, öğretmenler ve okul liderleri olarak, bakımımızdaki çocukları eğitmeye devam etmemiz gerekiyor; Bu sadece, müfredatı sunmanın yeni yollarını bulmak, öğrencileri ve ebeveynleri bu yeni öğrenim yöntemiyle etkileşime girmeleri için desteklemek için elimizdeki araçları kullanmaktan ibarettir. Bunu akılda tutarak, uzaktan eğitim yoluyla başarılı olmaya nasıl devam edeceğinize dair bazı tavsiyeleri burada bulabileceksiniz.

İletişimde kal

Ebeveynler burada yeni ve potansiyel olarak stresli bir duruma girmiş olacaklardır. Bir gecede çocuklarının öğretmeni oldular ve çoğu kişi için bu gerçek bir zorluktu. Çocuklarının eğitimine daha fazla dahil olma fırsatını sevenler bile haftalar geçtikçe biraz desteğe veya tavsiyeye ihtiyaç duyabilir. Öğrencilerin nasıl anlaştıklarını kontrol etmek ve olabilecek sorunları konusunda ebeveynleri desteklemek için ebeveynlerle iletişime geçin. Bunu sadece tek seferlik bir konuşma haline getirmeyin; düzenli iletişim halinde olun ve okul ödevlerinden daha fazlası hakkında sohbet edin.

Zengin İçerik Sağlayın

Evet, okul yaz için kapalı ancak bu öğrenmenin tamamen yavaşlaması veya durması gerektiği anlamına gelmez. Ebeveynlerle yapacakları daha pratik aktiviteleri desteklemek için, çocukların evde üzerinde çalışmaları için zengin içerik sağladığınızdan emin olun. İnternet geniş bir görsel-işitsel ve interaktif içerik kütüphanesidir ve yararlı kaynaklara bağlantılar sağlamak, çocukların müfredatı takip etmeye ve bilgilerini artırmaya devam etmelerini sağlar.

Eğlenceli hale getirin

Unutmayalım ki çocuklar hayatlarının bu dönemini de stresli bulacaklar. Her zamanki rutinlerinin dışına atılmışlar, arkadaşlarını özlüyorlar, dışarı oynamak için dışarı çıkamıyorlar ve aile üyeleri veya gelecek için endişeleniyor olabilirler ve onlardan da okulda iş yapmalarını bekliyorsunuz! Çocukların ilgisini çekmek zor olabilir, özellikle de dikkatlerini çeken çok sayıda başka etkinlik olduğunda. Çevrimiçi bir araç kullanmak, öğrenme materyallerinize etkileşimli oyunlar ve eğlenceli videolar ekleyebileceğiniz anlamına gelir; bu, çocukların daha fazla etkileşimde bulunacağı ve öğreneceği anlamına gelir.

Kazanımı Ölçün

Sınıfta, bir çocuğun gelişiminin her yönünü ölçmek için aritmetik ve okuryazarlık becerilerinden ne kadar iyi bir kalem tutabileceklerine veya top atabileceklerine kadar bir dizi sisteme sahipsiniz. Erişimi uzaktan ölçmek çok daha zordur, ancak bu çaba göstermemeniz gerektiği anlamına gelmez. Sonuçta, çocuklara (ve ebeveynlere) ne kadar geliştiklerini gösterebilmek önemlidir ve okul nihayet yeniden açıldığında yetenek seviyelerini bilmek, entegrasyonu biraz daha kolaylaştıracaktır. Çevrimiçi derslerin sınavları ve gönderilmesi gereken "ev ödevlerini" içerdiğinden emin olun ve ihtiyaç duyulan her yerde çocuklara ekstra yardım sunun.

Hızı Kontrol Edin

Altı haftalık içeriği bir kerede yayınlamak ve çocukları kendi hızlarında devam ettirmek için bırakmak cazip gelebilir, ancak bu birçok nedenden dolayı iyi bir fikir değildir. Birincisi, bu kadar çok işi aynı anda görmek, bunalmış hisseden veya hepsini bir kerede tamamlamaları gereken birçok çocuk için moral bozucu veya stresli olabilir. Aslında, bazı öğrenciler yarışarak ilerlemek ve işi olabildiğince çabuk bitirmek isteyecekler, bu da onları yarı dönemin geri kalanında yapacak hiçbir şey yapmadan bırakacaktır. Çok daha iyi bir fikir, haftalık veya hatta günlük çalışma ayarlamaktır; ancak planlamayı seçerseniz, düzenli ve tutarlı olduğundan emin olun. Rutin hepimiz için önemlidir ve çocuklar, yapılandırılmış bir sistem olduğunda evde öğrenmeye katılmayı daha kolay bulacaktır. Özetlemek gerekirse, uzaktan eğitim çalışmalarının ve çevrimiçi derslerin başarılı olmasını sağlamanın kilit noktaları burada verilmiştir.

  • İletişimde kalın: ebeveynlerle düzenli olarak görüşün, hem okuldaki iş hem de ev yaşamı hakkında sohbet edin ve gerektiğinde destek sunun.
  • Zengin içerik sağlayın: Müfredatı olabildiğince yakından takip edin ve daha resmi öğrenimi görsel-işitsel içerik ve çocukların evde yapabileceği pratik etkinliklerle destekleyin.
  • Eğlenceli hale getirin: Çocukların ilgisini ve ilgisini canlı tutmak için etkileşimli oyunlar ve videolar kullanın.
  • Kazanımı ölçün: Testleri kullanın veya size geri gönderilecek aktiviteler ayarlayın, böylece ne kadar iyileştirme yapıldığını görebilir ve gerektiğinde ek yardım sunabilirsiniz.
  • Tutarlı olun: düzenli çalışın; bir "zaman çizelgesi" oluşturun ve ona bağlı kalın.