Ethereum Nedir?

Ethereum Nedir?

Ethereum esas olarak bir kripto para birimidir, bitcoin geliştiricilerinden olan Vitalik Buterin, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio ve Charles Hoskinson bitcoin yazılımın değişmesi gerektiğini savundu ve bir öneri sundu. Fakat bu öneri reddedildi. Ret cevabını alan bu grup yeni bir atılım gerçekleştirerek yeni bir kripto para birimi çıkardı. Bu kripto para birimi bir bakıma bitcoine rakip olarak çıktı diyebiliriz.

Ethereum Nasıl Ortaya Çıktı?

Ethereumun asıl ortaya çıkmasına sebep olan kişi ise Vitalik Buterin’dir. Fikir ondan çıkmış gelen ret cevaplarından sonra kurduğu ekip ile birlikte böyle bir yol izlemiştir. İlk çıkış tarihlerinde 10 dolardan işlem gören ethereum bu günlerde yaklaşık olarak 460 dolar civarlarında işlem görmeye devam etmektedir. Dalgalanmaların yaşandığı kur değerlerinde ise bu zamana kadar ki en yüksek görülen değer 3920 ₺’dir. Şu günlerde her ne kadar biraz değer kaybetmiş olsa da bu durum pek de uzun sürecek gibi durmuyor. Finans uzmanlarının yaptığı değerlendirmelere göre ethereum yakın zamanda ani bir sıçrama gerçekleştirerek 4200 – 4500 ₺ arasında bir değere ulaşabilir.

Ethereum ile Yatırım Yapılır mı?

Ülkemizde en çok yatırım aracı olarak kullanılan kripto paralardan biri olan ethereumun ülkemizde de oldukça fazla talibi ve müşterisi vardır. Her geçen gün gelişmekte olan kripto para konusu, gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Eth haberleri için ise güvenilir kaynağın tek adresi olan internet sayfalarını tercih edebilirsiniz. İnternet sayfalarını ziyaret ederek hem en son eth haberleri hakkında bilgi alabilir hem de ücretsiz bir şekilde üye olarak döviz ve kripto paralarla borsada işlem yapabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemler firmaların güvencesi altındadır. Güvenilir bir yatırım için kripto parayı seçin.