SIVI GÜBRE NASIL KULLANILIR?

SIVI GÜBRE NASIL KULLANILIR?

Tarımda oldukça önemli bir yere sahip olan sıvı gübrelerin birçok avantajı vardır. Ürünlerin daha kaliteli olmasına yardımcı olan bu ürünler aynı zamanda sulama ihtiyacını düşürür. Bu özelliği sayesinde su tasarrufu sağlar. Tohum çimlenme oranını hızlandıran bu ürünler oldukça avantajlıdır. Bitkinin kök gelişimini destekleyen sıvı gübreler, bitkinin her döneminde rahatlıkla kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde hiçbir zaman gübre kullanımında geç kalmış sayılmazsınız. Toprağın pH değerinin regüle edilmesine olanak sağlayan gübreler, bitki büyüme hızını arttırır. Topraktaki mikroorganizma sayısının da artmasına yardımcı olan bu ürünler, bu yönüyle avantajlıdır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Sıvı Gübre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bitkilerin yapraklarına ve köküne püskürtülen sıvı gübre damla sulama yöntemi ile uygulanır. Su ile seyreltilip kullanılan bu ürünler, akşamüzeri veya sabahın erken saatlerinde uygulanmalıdır. Tüm tarım uygulamalarında tercih edebileceğiniz bu ürünlere e-ticaret siteleri üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çevrim içi olarak satın alabileceğiniz gübreler, kapınıza kadar kargo edilir. Bu sayede gübre almak ve aramak ile zaman kaybetmezsiniz, direkt olarak işinize odaklanabilirsiniz. Her sulamada rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünler, açık ve kapalı alanlarda yetiştirilen bitkilerin tamamında değerlendirilebilir.

Sıvı Gübre Uygulamasında Damla Sulama


Damla sulama uygulaması ile yapılan sıvı gübrelerde %20-50 aralığında verim artışı olur. Fertigasyon olarak da adlandırılan bu süreçte, su tankının içine belirli bir miktar sıvı gübre aktarılır. Bu sayede gübrelemeden azami seviyede avantaj elde edebilirsiniz. Bitkinin gereksinim duyduğu besin elementlerini doğru bir şekilde alabileceğiniz sıvı gübreler, gübre kullanımından da tasarruf etmenize olanak sağlar. Besin elementlerinin kök bölgesine eşit bir şekilde dağılmasına olanak tanıyan bu sistemden faydalanarak tarımda üretimi artırabilirsiniz. Bitkinin üretim kalitesini de artıran bu süreç, beklentilerinizi tam olarak karşılayacaktır.