Çorap Çizme Nasıl Kombinlenir?

Çorap Çizme Nasıl Kombinlenir?
Son zamanlarda dünyanın en moda trendlerinden olan çorap çizmeler artık Türkiye'de de yerini edinmeye başlamıştır. Büyük ünlü markalardan küçük mağazalara kadar her yerde rast gelinebilecek çorap çizmeler artık sadece kışın değil yazın da uygun kombinlemelerle rahatlıkla giyilebilir hale geldi. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Çorap Çizmeyi Hangi Boy Etekle Kombinlerim?

Her ne kadar çorap çizme bütün etek boylarıyla iyi anlaşabilecek de olsa, çoğunluğun mini etek tercih ettiği su götürmez bir gerçektir. Öyle ki, mini etek çorap çizmeyi öne çıkartarak kombinle daha hoş bir uyum yakalar. Kişiyi daha zayıf gösterir. Midi boy etek seçiminde dikkatli olunmalıdır çünkü çorap çizme midi boy etekle kişinin boyunu kesip kişiyi olduğundan daha kısa gösterebilir. Böyle durumlarda renk uyumuna da bir o kadar dikkat etmek gerekir. Boğucu renkler seçmek bu konuda daha da dezavantaj sağlayabilir. Uzun eteklerle çorap çizme daha bohem bir görüntü oluşturmakla birlikte çok da popüler bir seçimdir. Özellikle üste tam oturan yırtmaçlı uzun eteklerle çorap çizmeleri kombinleyerek daha sofistike bir görünüm ortaya çıkarılabilir.

Çorap Çizme ve Elbise


Salaş ve bohem tarzın vazgeçilmezlerinden olan elbiselerle de çorap çizme rahat bir şekilde kombinlenebilir. Ama elbise denilince akla sadece bu tarz da gelmemelidir. Aynı zamanda mini ve dar elbiselerle de çorap çizme ahenkli bir görünüm yaratmayı başarır. Siyah çorap çizmenin bir sürü kombinin altında cankurtaran yerine geçeceği su geçirmez bir gerçektir. Doğru kombinleme ve doğru renk seçimiyle isteğe bağlı olarak şık, salaş, vintage, bohem, iddialı ve hatta sportif şıklığı elde edebilmek mümkündür. Çorap çizmelerle pantolon kadar ve hatta daha bile rahat kombinlenebilecek başka bir parça da tayttır. Üzere yapışan bu parça çorap çizmelere kendini gösterme fırsatı verir. Taytla birlikte kombinlenebilecek deri ceket de daha şık görünülmesi adına bir kilit nokta oluşturacaktır. Şortların da çorap çizmeyle giyileceği takdirde aynı etekler gibi boy uzunlukları dikkate alınarak seçilmelidir. Öyle ki daha kısa boy şortlar bacakları ön plana çıkartacakken uzayan şortlar ise boyu olduğundan kısa gösterme tehlikesi yaratacaktır. Aynı zamanda rugan çorap çizmeler rakiplerine göre su geçirmezlik özelliğiyle de öne çıkmaktadır. Parlayan yapısı yağmur güneş fark etmeden ortaya çıkacak ve kombinin ana parçası olarak kendini gösterecektir. Topuklu çorap çizmeler daha iddialı bir görünüm verirken topuksuz çorap çizmelerle daha sportif bir görünüm yakalamak mümkündür. İç astarına ve yapısına bakıldığı takdirde çorap çizmeleri mevsim fark etmeksizin kombinlemek gayet normaldir.