Oversized Kazaklar Nasıl Giyilir?

Oversized Kazaklar Nasıl Giyilir?

Kış ayları geldi çatı ve artık kalın elbiseleri giymenin vakti geldi. Kış aylarında kalın giymek kadar önemli olan bir şey varsa oda rahatlıktır. Bu sezon rahatlık kelimesi artık bütün modacıların kulaklarına küpe oldu, her modacı artık rahatlığı ön planda tutarak elbiseleri tasarlıyor ve yeni kombinlerde rahatlık üzerine yapılıyor.

Peki, bu kış sezonunda moda olan oversized kazaklar nasıl giyilecek, nelere dikkat etmeli ve aksesuar olarak neler kullanılmalı, bütün bunların cevapları bu yazımızda.

1. Daha feminen bir hava katmak isteyenlere tavsiyemiz kemer kullanılmasıdır. Kazağınıza ayrı bir şekilde ve hava katmak için kemer mükemmel bir seçim olacaktır. Tabi kemer kullanmak içinde şuna dikkat etmelisiniz. Kazağınızın rengine uyumlu ve ince bir kemer kullanılmalıdır.

2. Oversized kazakların en büyük özelliği hacimli kıyafetler olmasıdır. Altında giyeceğiniz Skinny Jean veya tayt sizi olduğunuzdan daha formda gösterecektir. Tayt ve jean bu parçanın altına giyilebilecek en güzel seçimdir. Bol bir kazağın altına daha farklı kıyafetler giyerseniz, olduğunuzdan kilolu gözükürsünüz. Oversized altına bu sezon çok moda olan desenli veya deri taytlar ile ekstra bir şıklık katabilirsiniz.

3. Giydiğiniz etekler ile oversized kazağınızı kombine edebilirsiniz. Altınıza giyeceğiniz kısa mini etekle birlikte çok şık bir kombin yapabilirsiniz. Bu sezon moda olan kalem etekleri oversized kazaklarınızla birlikte kullanabilirsiniz. Giyeceğiniz oversized kazağın kesimi bol olacağından dolayı giyeceğiniz etek dar kesim olursa daha iyi olur ve daha şık görünürsünüz.

4. Bu sezonun trendlerinden olan yakalı gömlekler ile oversized kazakların muhteşem uyumuna hayır diyemeyeceksiniz. Gömleğinizin üzerine kazağınızı giyin ve gömlek yakasını dışarı çıkararak daha şık bir görüntü yakalayın.

5. Kış aylarında yine kazağınızın yanında sizi sıcak tutacak önerimiz var. Atkı veya şal ile kazağınıza hem sıcak bir şıklık katabilirsiniz. Atkınız kazağınız ile uyumlu bir renge sahip olursa daha güzel bir kombin yapabilirsiniz. Bu sezonda moda olan desenli atkılar ve şallar ile kombine edebilirsiniz.