CNC İşleme Ne Demek?

CNC İşleme Ne Demek?

CNC işleme, önceden programlanmış bilgisayar yazılımının fabrika araç ve makinelerinin hareketini belirlediği bir üretim sürecidir. İşlem, taşlama ve torna tezgahlarından değirmenlere ve yönlendiricilere kadar çeşitli karmaşık makineleri kontrol etmek için kullanılabilir. CNC işlemede, üç boyutlu kesim görevleri tek bir komut isteminde gerçekleştirilebilir. “Bilgisayarlı sayısal kontrol” ün kısaltması olan CNC işlemi, işleme araçlarının kollar, düğmeler ve tekerlekler aracılığıyla komutlarını istemek ve yönlendirmek için ihtiyaç duyulan manuel kontrol sınırlamalarının aksine bilgisayarla üretimi tek tıkla yaptırır. Bu uygulamanın gerçekleşmesi için kullandığınız materyale uygun olarak CNC router sahibi olmanız gerekmektedir.

CNC Router Tam olarak Ne Anlama Gelir?

CNC router, takım yolları bilgisayar sayısal kontrolü ile kontrol edilebilen bir yönlendiricidir. Ahşap, kompozit, alüminyum, çelik, plastik ve köpük gibi çeşitli sert malzemeleri kesmek için bilgisayar kontrollü bir makinedir. CNC varyantlarına sahip birçok araçtan biridir. Kullanıcılara göre, bir CNC sistemi düzenli bir bilgisayar bileşenlerine benzeyebilir, ancak bu işlemede kullanılan yazılım programları ve konsollar onu diğer tüm hesaplama şekillerinden ayırır.

CNC Routerın Faydası

CNC router, tekrarlayan işler yaparken çok yararlı olabilir. Bir CNC router tipik olarak tutarlı ve yüksek kaliteli işler üretir ve fabrika verimliliğini artırır. Bir CNC yönlendirici, israfı, hata sıklığını ve bitmiş ürünün piyasaya sürülme süresini azaltabilir.