Neden Kredi Kartı Koruma Sigortası?

Neden Kredi Kartı Koruma Sigortası?

Fiba Emeklilik Kart Koruma Sigortaları, cüzdanınız kaybolduğunda veya çalındığında hesaplarınızı güvence altına alır, Kredi Kartı Koruma Sigortaları vefat, kayıp ve çalıntı risklerine karşı kredi kartlarınızı koruyarak güven altına alır. Sözgelimi; gasp ve çalıntı, vefat, maluliyet, gibi beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda kredi kartı borcunuz Fiba Emeklilik tarafından kapanmaktadır.

Kredi Kartı Koruma Sigortaları ikiye ayrılır.

1 - Kredi Kartı Yıllık Koruma Sigortası, bireysel müşteriler içindir.

2 - Business Kredi Kartı Koruma Sigortası ise tüzel kişiler içindir.

Kredi Kartı Yıllık Koruma Sigortası Teminatları

Vefat Teminatı: Kaza veya hastalıktan doğan vefat halinde, sigorta şirketi sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarını sahiplerine öder.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı: Sigortalının kaza sonucu daimi malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı, ferdi sigorta sigortalıya tek seferde ödenir.

Bu sigorta paketlerinde bulunan ‘Asistans Hizmetleri’ çalıntı - gaspa dair üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilecek hırsızlık, aşırma, gasp, kapkaç ve yankesicilik eylemleri sonucunda verilmektedir. Sigortalının kredi kartının gasp edilmesi halinde 24 saat içinde sigorta şirketine bildirmesi gerekir.

Business Kart Koruma Sigortası Teminatları Hangileridir?

1 - Vefat Teminatı: Sigortalı vefat ettiğinde( poliçe teminatı dahilinde) kredi kartı borcu kapandıktan sonra poliçede belirtilen hak sahiplerine ödenir.

2 - Kayıp - Çalıntı Teminatı: Sigortalı sigorta sürecinde Fiba banka ATM'sinde kredi kartı kullandıysa ve Fibabanka ATM'sinde 100 metre mesafede hırsızlık, aşırma, gasp, kapkaç ve yankesicilik eylemine uğradıysa, Fiba banka zarar gören eşyaların yerine konması amaçlı poliçede belirtilen teminat tutarı kadar tazminat öder. İlgili bilgi ve detayları online internet sayfalarından alabilirsiniz.