Boşanma Davası Ücretleri Ne Kadar?

 Boşanma Davası Ücretleri Ne Kadar?

Boşanma davası ücretleri insanlar tarafından merak edilen bir konudur. Boşanma avukatlarının alacakları ücretlerin alt limiti Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenir. Bünyemizde çalışmalarını sürdüren boşanma avukatlarımızın ücretleri son derece uygundur. Bunun yanında avukatlarımız alanında uzmandır. Bu sayede boşanma dava süreçleri çok daha sorunsuz bir şekilde atlatılır. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davaları için internet üzerinden araştırma yaparak yardım alabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Hukuki konular içerisinde boşanma davası en çok merak edilendir. Boşanma davası açılırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Sürecin çok daha kolay bir şekilde yürümesi adına avukatlık hizmet alabilirsiniz. Boşanma davası açılması ile ilgili alanında uzman avukatlar siz değerli müvekkillerimizi en iyi şekilde yönlendirecektir. Bu sayede zaten oldukça sıkıntılı olan sürecin daha rahat bir şekilde atlatılması sağlanır.

Anlaşmalı Boşanma Şartları


Anlaşmalı boşanmada, boşanmanın hukuki sonuçlarının düzenlendiği ve iki tarafın da imzalaması gereken sözleşme hazırlanır. Bu sözleşmede velayet, mal varlıkları, tazminat gibi konularda tarafların taleplerinden söz edilir. Anlaşmalı boşanma şartları çekişmeliye göre çok daha kolaydır. Yine de alanında uzman bir boşanma avukatı ile çalışmak önemlidir. Anlaşmalı boşanmalarda eşler her konuda anlaşarak boşanır. Bunun için anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanmalıdır. Anlaşmalı boşanmalar, çekişmeli boşanmalardan çok daha kısa sürer. Ancak kişilerin haklarını bilmesi açısından ve sürecin çok daha ilerlemesi için boşanma avukatı ile çalışmak önemlidir.