Hurdacılar Ne İş Yaparlar?

Hurdacılar Ne İş Yaparlar?

Hurdacılar, artık kullanılamayacak olan her türlü beyaz eşya, mobilya, plastik, kablo, alüminyum, demir, metal vb materyallerin geri dönüşüm ya da onarımı yapılabilecek olan parçaların onarımını yaparak yeniden kullanılabilir hale getirirler. Eski kültürde mahallelerde ve sokaklarda gezerek hurda alıp toplanma merkezlerinde götürerek her türlü materyalin durumuna göre gerek geri dönüşüm gerekse de doğaya ve hiçbir canlıya zarar vermeden kurallara uygun bir şekilde imhasını sağlarlar. Günümüzde ise iletişimin, teknolojinin ve ulaşımın kolaylaşması sayesinde toplayıcılar artık mahalle ve sokak aralarında değil kendi toplama alanlarında ve işletme yerlerinde işlerini yürütmektedirler. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Hurdacılar Ne Alır Ne Satar?

Hurdacılar; evlerde, fabrikalarda, sanayilerde, okullarda vb bütün eşya barındıran ve kullanımı sürekli olup yıpranmış, artık kullanılamayacak halde olan bütün eşyaları alırlar. Alımları bu yönde olup sattıkları ürünler genellikle azınlıkta ve de tamir edilmiş materyallerdir. Evinizde, iş yerinizde ya da deponuzda kullanılmayacak halde olan her türlü beyaz eşya, mobilya, plastik, kumaş vb ürünleri artık kullanılamaz halde buluyor ve elden çıkarmak istiyorsanız satışını yaparak hem nakde dönüştürmüş, hem de fazla eşyadan kurtulmuş olursunuz.

Hurdacılar Nerelerde Bulunur?


Hurdacılar günümüzde özellikle sanayinin yaygın olduğu yerlerde daha fazla bulunurlar. Çünkü özellikle üretimin fazla olduğu yerde hurdaya çıkacak olan materyal daha fazladır. İşlerin hızlanması ve geri dönüşümün çabuk olarak sağlanması açısından materyallere ulaşımın daha kolay olduğu yerler tercih edilmektedir. Bu sebeple toplama alanları sıklıkla sanayi bölgelerinde görülür. Şehir merkezlerinde de toplama alanları mevcuttur elbette, evlerden, küçük işletmelerden ya da küçük çaplı toplayıcılardan sağlanacak olan materyallere de alım satım ve geri dönüşüm işlemleri uygulanır.