LGS Denemeleri

LGS Denemeleri

Günümüzde LGS denemeleri her bilinçli gencin korkulu rüyasına dönüşüyor adeta ama doğru kaynağı bularak o kaynaklardan yararlandığınızda durum hiç de öyle olmuyor. Genç bireylerin kariyer hedeflerini belirleyerek hedefe biraz daha yaklaşmalarında yardımcı olan LGS deneme kitapları nasıl seçilmeli sizce? MEB soru tarzına uygun ve mantık muhakeme soruları ile desteklenmiş güncel yayınlar bu konuda başı çeken ve her zaman tercih edilen kaynakları oluşturmaktadır. Ama ne yazık ki genellikle çoğu yayın ve yayımcı sorularını bu doğrultuda hazırlayamaz ve dolayısıyla da kitapları tercih edilmeden raflarda kalarak çürür. Ayrıca hiçbir öğretmen de bu tür kitapları tercih ve tavsiye etmez.

LGS Kitabı Nasıl Seçilir?

Özellikle LGS sınav değişikliği ile beraber yayınlar bir dönem sadece deneme kitapları çıkarabilmiştir. Her şeyden önce seçeceğiniz LGS kitabı güncellenmiş soru, bilgi ve cevap anahtarları içermelidir. Aynı zamanda videolu olanlar da her zaman daha açıklayıcı olabileceğinden tercih konusudur. Kitabın içeriğinin eğitimciler tarafından hazırlanmış olması önemli bir kriterdir. Zira eğitmenler her zaman güncel LGS konularını müfredata bağlı olarak bilir ve dolayısıyla da soru – cevap gibi konulara hakimdirler. Bu açıdan yayımcının tecrübesi ve baskı sayısı da incelenmelidir.

Online LGS Deneme Satın Al

Bunun dışında ürünün kapak görseli, kaliteli kuşe ya da birinci sınıf hamur kağıda nitelikli şekilde baskılanmış olması da anlaşılabilirlik bakımından çok önemlidir.